Dzień przedsiębiorczości
Dnia 22 marca 2012 roku klasa III a uczestniczyła w siódmej edycji programu ,,Dzień przedsiębiorczości?, który jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Autorem tego projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foundation).
Włączając się do ,,Dnia przedsiębiorczości” uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, zapoznali się z jego specyfiką oraz pozyskali informacje o wymaganym wykształceniu , umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania. Zauważyli i zrozumieli związek między wykształceniem a karierą zawodową. Przekonali się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy oraz zapoznali się z organizacją i zarządzaniem firmą.
Uczniowie zgłosili się o godzinie 9:00 w umówionym miejscu pracy, następnie wszyscy zostali zapoznani przez przedstawiciela firmy z działalnością firmy, urzędu lub instytucji, a później na przydzielonych stanowiskach wykonywali proste prace.
Małgorzata Ligęza, Karolina Kozdraś, Samanta Rychlewska, Rafał Tarkiewicz i Paulina Wojtaszek ,,Dzień przedsiębiorczości” spędzili w Młodzieżowym Centrum Kariery w Prudniku. Uczniowie dowiedzieli się tam jak wygląda praca doradcy zawodowego. Młodzież zainteresowana pracą w OHP zapisała się na spotkania organizowane przez Pana Waldemara Jocher. Natomiast Jolanta Warchoł spędziła ten dzień śmiejąc się i bawiąc z dziećmi z Publicznego Przedszkola w Ścinawie Nyskiej, gdzie nauczyła się organizacji pracy z dziećmi. Joanna Bej i Dominika Gąsior w prudnickim „Medicusie”, w gabinecie fizjoterapeutów, miały za zadanie przyjmować pacjentów, a także zapoznawały się z aparaturą i specjalistycznymi urządzeniami do rehabilitacji. Podobne doświadczenie zdobyli Damian Lisowski i Natalia Szałagan, którzy byli w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.
We wszystkich tych miejscach opiekunowie wymagali od ,,praktykantów” zaangażowania i wiele uwagi. Wszędzie panowała miła atmosfera, a uczniowie zdobyli doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w przyszłości. Maturzyści są zadowoleni i nikt z nich nie żałuje swojej decyzji.