Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Światowy Dzień Walki z HIV i AIDS

Dzień pierwszego grudnia od lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS. Tegoroczne obchody wspomnianego dnia miały w naszej szkole szczególny charakter. Dzięki pani Agnieszce Rawskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów liceum i słuchaczy szkoły policealnej (poprowadziły je panie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej).

Rozpoczęły się one od autoprezentacji. Następnie uczestnicy warsztatów rozwiązywali zadanie związane z profilaktyką HIV/AIDS, przygotowane przez panią Monikę Witkowską – Kubas z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Z uwagą wysłuchano krótkiego wykładu dotyczącego głównego tematu. Miał on uświadomić  zebranym, by być otwartym na drugiego człowieka, nie poniżać go ani go nie krzywdzić.

Owocem warsztatów  był przygotowany przez jego uczestników happening , zaprezentowany dla całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Jego przewodnim motywem była tolerancja, jaką powinniśmy okazać osobom zarażonym wirusem HIV, a także uświadomienie sobie, że „ o naszym życiu decydują chwile.”

Pamiątką z tego spotkania będą rozdane przez organizatorów gadżety, zaś bogaty zestaw materiałów promocyjnych, dotyczących tej tematyki, ofiarowany przez panią Agnieszkę Rawską z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, będzie wykorzystywany na godzinach wychowawczych. Pomoże zgłębić wiedzę z tej dziedziny i zrozumieć wagę problemu w naszej rzeczywistości.

Justyna Grelich kl. I a


Powrót do listy aktualności