Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

Szkolne Jasełka i Wigilie 2017

Tegoroczne jasełka w naszej szkole przygotowywała klasa II a technikum. Zostaną one zapamiętane jako jedyne w swoim rodzaju, oryginalne. Stało się tak, gdyż uczniowie nie skorzystali z gotowych scenariuszy, tylko urządzili bożonarodzeniowe widowisko w oparciu o scenariusz napisany przez swoją klasową koleżankę – Julkę Ledniowską.

Jej sceniczna wizja wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat została uwspółcześniona, dzięki czemu przekaz dla odbiorców był bardziej czytelny. Uczniowie zadbali o odpowiednie stroje, rekwizyty i dekoracje. Kreatywność drugoklasistów wprawiała w zachwyt. Przesłanie widowiska – niestety -  skłaniało do smutnej refleksji nad tym, co uczyniliśmy z tymi świętami: przywiązujemy dużą wagę do ich „zewnętrzności”, do coraz bardziej okazałej „oprawy”, zapominając o duchowym wymiarze wydarzenia, o wielkiej tajemnicy Bożego Narodzenia. Rodzi się pytanie, gdzie podziała się prawdziwa integracja rodzin przy wigilijnym stole, szczera miłość, umiejętność słuchania, wybaczania, czy  radosnego śpiewania kolęd?... .

Program przeplatany był kolędami i bożonarodzeniowymi piosenkami, wykonywanymi przez grupę drugoklasistów i (gościnnie) maturzystki Ewy. Zapanował świąteczny nastrój, właśnie taki, jaki sprzyja składaniu życzeń.

Pani dyrektor Adrianna Benroth podziękowała klasie IIa i wychowawczyni - Pani Patrycji Kleszno za przygotowanie programu a następnie złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczno – noworoczne. Przekazała także życzenia nadesłane  do nas od różnych szkół, instytucji, m.in. od organu prowadzącego szkołę , czyli Urzędu Marszałkowskiego w Opolu oraz przez Opolskiego Kuratora Oświaty. 

Do tych  wszystkich świątecznych życzeń i serdeczności dołączyli się: katecheta – ks. Szymon Cała  (z pięknym bożonarodzeniowym przesłaniem!), przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Barbara Iwaszkiewicz oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Michał Jedliński.

No i skoro mowa o tradycji - w tym dniu odbyły się wigilie klasowe i pracowników szkoły. Młodzież zamieszkała w internacie miała swoją wigilię 19 grudnia. Na wigilijnych stołach znalazły się tradycyjne polskie potrawy świąteczne, dzielono się opłatkiem i składano życzenia. Nie zabrakło oczywiście kolęd.

Tekst: Krystyna Sikora

Powrót

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna