Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy  |  Pierwsze koty za płoty czyli uczymy się AutoCADa

Pierwsze koty za płoty czyli uczymy się AutoCADa

 

Dzisiejsza rzeczywistość zobowiązuje nas do stosowania najnowszych rozwiązań technologicznych rozwijania umiejętności z nich korzystania. Wydawałoby się, że technik ortopeda jest zawodem typowo manualnym, ale myliłby się ten, kto nie wiąże tej profesji z nowoczesnymi rozwiązaniami korzystającymi z technologii informacyjnych.

Współczesny sprzęt ortopedyczny wykonuje się na podstawie rysunku technicznego, a wcześniej projektuje się go z wykorzystaniem programu komputerowego wspomagającego projektowanie. Standardem jest tu opanowanie umiejętności korzystania z oprogramowania AutoCAD amerykańskiego producenta Autodesk.

12 uczniów naszego technikum uczestniczyło w profesjonalnym kursie obsługi programu AutoCAD 2015. Uzyskane umiejętności (korzystanie z podstawowych technik kreślenia rysunków technicznych) zostaną zweryfikowane egzaminem zdawanym po zakończeniu zajęć. Szczęśliwcy, którzy go zaliczą, będą mogli legitymować się certyfikatem udziału w szkoleniu prowadzonym przez autoryzowaną przez producenta jednostkę szkoleniową.

To co prawda pierwszy krok i stopień wtajemniczenia w ten program, ale fundament do dalszego zagłębienia wiedzy jest solidny.

 

Zajęcia prowadzone są w ramach projektu "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy".

 

uczennica klasy II

Autor zdjęć: Paweł Bochenek

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna