Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Uczestniczyliśmy w Wojewódzkim Święcie Kształcenia Zawodowego

Tegoroczną majówkę rozpoczęliśmy udziałem w pięknej imprezie – Wojewódzkim Święcie Kształcenia Zawodowego, na które zostaliśmy zaproszeni do Opola przez jej organizatorów: Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Bułę oraz Lesława Tomczaka – dyrektora Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu.

We wczesnych godzinach popołudniowych wyjechaliśmy do Opola autokarem. Szkołę reprezentowali przedstawiciele wszystkich klas technikum i kilkoro pedagogów. Wszyscy byli ciekawi, jak przebiega takie święto. Miejscem imprezy był opolski amfiteatr – w tym dniu wypełniony po brzegi uczniami i pedagogami ze szkół zawodowych z naszego regionu. Byli tez przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami.

Podczas uroczystości podsumowano projekt edukacyjny „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”.

Marszałek Województwa Opolskiego wręczył dyrektorom szkół podziękowania za zaangażowanie ich placówek  w realizację projektów. Miło nam było, że w tym gronie znalazły się: dyrektor naszej szkoły Adrianna Benroth i kierownik szkolenia praktycznego Izabela Czabaj. 

Wręczono także nagrody indywidualne dla uczniów – laureatów konkursów zawodowych.

II część imprezy miała charakter artystyczny.

Publiczność oklaskiwała najpierw młodych wokalistów  ze Szkoły Specjalnej w Krapkowicach, z Zespołu Szkół z Gorzowa Śląskiego , zespół z opolskiego technikum  oraz gwiazdy wieczoru :Jędrzeja Skibę i Sonię Hornatkiewicz oraz  oczekiwanego przez publiczność – Dawida Kwiatkowskiego.

Atmosfera była wspaniała, wokaliści byli ciepło  przyjęci przez widownię.

Moc wrażeń! Podróż powrotna do Prudnika upłynęła szybko i – oczywiście – ze śpiewem na ustach.

Dziękujemy za umożliwienie udziału w tej wspaniałej imprezie!

K. Sikora

 


Powrót do listy aktualności