Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Międzyszkolny konkurs "Wiem jak dbać o zdrowie i życie"

Dla każdego z nas ważne są inne wartości. Jednak w obliczu choroby czy nieprzewidzianych zdarzeń okazuje się, że nie ma nic cenniejszego nad zdrowie i życie.

Przez trzy dni czteroosobowe drużyny z prudnickich szkół podstawowych i średnich rywalizowały w trzech kategoriach: przygotowanie zdrowych posiłków, stworzenie filmu promującego zdrowy styl życia oraz wykazanie się znajomością zasad pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem podejmowali działania konkursowe, zarówno grupowe, jak i indywidualne.
W konkursie rywalizowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku. 
Konkurs powstał przy współpracy nauczycieli trzech szkół:  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 (Katarzyna Adamczyk), Zespołu Szkół Medycznych (Sabina Wencel) oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku (Agnieszka Chudy).
Takie wydarzenia pozwalają kształtować prozdrowotne postawy oraz przypominają o konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia.
Aby zminimalizować ryzyko powstania chorób cywilizacyjnych i umieć odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia trzeba doskonalić wiedzę i w razie potrzeby zmieniać swoje przyzwyczajenia i nawyki. Dlatego uważamy, że edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest niesamowicie ważna i już planujemy następne edycje konkursu  w kolejnych latach.

Sabina Wencel


Powrót do listy aktualności