Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Jak się ratuje dzieci?

Tegoroczna edycja Nyskiego Tygodnia Bliskości rozpoczęła się u nas, w Medyku. I bardzo słusznie, bo nasza korczakowska szkoła od zawsze uczy troski o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów.

W deszczową środę w progi Medyka zawitało dziesięć mam ( niektóre z pociechami), aby pod okiem nauczyciela pierwszej pomocy oraz naszych szkolnych ratowników doskonalić umiejętności reagowania w stanach zagrożenia zdrowia i życia u niemowląt i małych dzieci. 
Szkolenie w Medyku to pierwszy przystanek tegorocznego Nyskiego Tygodnia Bliskości organizowanego już po raz czwarty przez panią Dagmarę Stolarczyk-doradcę noszenia dzieci w chustach i nosidłach, właścicielkę bloga Dziubdziak.pl.
Tydzień Bliskości to czas promowania noszenia niemowląt w chustach i nosidłach miękkich. Ale nie tylko. Bliskość można przecież budować na wiele sposobów. Jednym z nich jest umiejętność udzielenia skutecznej pomocy w sytuacjach zagrożenia.
Oby nasze kursantki nigdy nie musiały skorzystać ze zdobytej dziś wiedzy, jednak wyrazem odpowiedzialnego rodzicielstwa jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. 
Od jutra czekają na uczestników inne ciekawe zajęcia i warsztaty przygotowane przez organizatorkę wydarzenia.

 


Powrót do listy aktualności