Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

XVII edycja Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND - „Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i Wszystkich Niepełnosprawnych’’ w Warszawie

Młodzież naszej szkoły już po raz kolejny została zaproszona przez Fundację Szansa dla Niewidomych do udziału w Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbyła się w dniach 21-23.10.2019 r. w Warszawie.

Obraz:

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyły trzy uczennice klas Ia i IIa kierunku technik masażysta wraz z pedagogiem szkolnym.                                                                                      

W czasie konferencji miały miejsce liczne panele dyskusyjne, podczas których przedstawione były nowości technologiczne wykorzystywane w rehabilitacji. Wystawcy z całego świata prezentowali sprzęty ułatwiające funkcjonowanie osób z dysfunkcją wzroku. 

Poruszano wiele aktualnych problemów dotyczących edukacji włączającej, nauki brajla, dostępności. Do  dyspozycji uczestników konferencji byli liczni eksperci, osoby związane ze środowiskiem osób niewidomych i słabowidzących a także przedstawiciele władz, nauki, instytucji. Dzięki nim  można było dowiedzieć się czym jest nowoczesna rehabilitacja.

Teresa Gacek


Powrót do listy aktualności