Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

PLUSZOWY MIŚ PRZYJACIEL DZIECI

Pluszowy miś to chyba najpopularniejsza zabawka na świecie. To kolega, przyjaciel, powiernik sekretów i tajemnic dzieci. Można się do niego przytulić, gdy jest smutno i źle, bo w końcu jest to przytulanka.

Trudno uwierzyć, ale pierwszy miś zabawka powstał 114 lat temu i do dnia dzisiejszego pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek – przytulanek na świecie. Jest tak popularny, że posiada nawet swój dzień w kalendarzu – 25 listopada.

30 listopada 2016 r., aby uczcić dzień pluszowego misia, gościliśmy w naszej szkole uczniów z klasy II c wraz z panią Katarzyną Adamczyk, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku. Dzieci poznały historię  Światowego Dnia Pluszowego Misia. Misie często są bohaterami bajek, filmów i piosenek. Dużo uwagi poświęcono 90-tej rocznicy urodzin Kubusia Puchatka, która minęła 14 października 2016 r.

Spotkanie było przeplatane czytaniem utworów o misiach i wspólnym śpiewaniem piosenek – również o misiach. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. W tle towarzyszyła nam zorganizowana misiowa wystawa. Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem.  Po tańcach na dzieci czekał słodki poczęstunek – wafelki maczane w miodzie. Całość imprezy została przeprowadzona przez słuchaczki wydziału opiekunka dziecięca. Wizyta upłynęła miło i przyjemnie, oczywiście w misiowej atmosferze. Trzeba jednak pamiętać, że niedźwiedź to nie miś i przed nim lepiej zmykać.

Krystyna Krzyżowska

 


Powrót do listy aktualności