Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

Pozdrowienia ze Słowenii

Zimowe ferie powoli dobiegają końca, a tymczasem nasi technicy ortopedzi zdobywają nowe doświadczenia na praktyce zawodowej w słoweńskim Mariborze. Oto krótka relacja Jesiki Hoppe z pierwszego tygodnia pobytu.

13 stycznia wyjechaliśmy w 7 osób (Kamila Chmarny, Ola Podborączyńska, Michał Jedliński, Dominika Kierot, Zuzanna Dudek, Piotr Żegleń i Jesika Hoppe) na miesięczne praktyki do Mariboru w ramach programu Erasmus+. Opiekunem grupy jest pani Joanna Ćwiertnia. Kolejnego dnia nad ranem byliśmy już na miejscu w akademiku Dijaški Dom Maribor, gdzie przywitała nas przedstawicielka ZNI Neja Cerar.

Przez kolejne trzy dni przygotowywaliśmy się w biurze do rozmów kwalifikacyjnych, byliśmy na szkoleniu bhp. Zwiedziliśmy dwa muzea, byliśmy na łyżwach, spacerowaliśmy po mieście, odkrywając jego uroki.

W czwartek zapoznaliśmy się z naszymi pracodawcami, a w piątek rozpoczęliśmy pracę. Dominika z Zuzą w Mariborze, Zuza w PRO MTO, a Dominika w INN - są to sklepy ze sprzętem medycznym. Pozostali pracują w Celje. Jesika z Olą w szpitalu na oddziale rehabilitacji, Kamila z Piotrem w INN ze sprzętem ortopedyczym, a Michał w firmie ortopedycznej CRI.

Ten weekend zostawiamy na odpoczynek i zwiedzanie zakątków Mariboru. Przed nami jeszcze wiele nauki i pracy, więc życzcie nam powodzenia. Zamierzamy też pozwiedzać inne miasta w Słowenii w kolejne weekendy.

Pozdrawiamy.

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna