Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

Nawet maluszki mogą pomóc

Od kiedy należy uczyć dzieci udzielania pierwszej pomocy? Czy w wieku przedszkolnym nie jest na to zbyt wcześnie? A może należy zaczekać z edukacją do czasu aż dzieci będą dojrzalsze, a omawiane zagadnienia bardziej zrozumiałe? Absolutnie nie. Przecież każdy może stać się bezpośrednim świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia i osobą, w której rękach będzie ludzkie życie.

Oczywiście, rączki dziecka są często zbyt słabe aby wykonać np. skuteczny masaż serca, ale już sama ocena sytuacji, wezwanie pomocy czy proste działania mogą być decydujące dla dalszych losów poszkodowanych. Dlatego nasi szkolni ratownicy odwiedzili grupę przedszkolną w Trzebinie, gdzie w formie zabawy przeprowadzili 2-godzinne warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. W roli poszkodowanych występowały zarówno ukochane zabawki, chętne dzieci, jak i nasi ratownicy. Wszyscy zostali zaopatrzeni, przebadani i zaopiekowani.

Nie po raz pierwszy przekonaliśmy się, że przedszkolaki są niezwykle wdzięcznymi słuchaczami, nie mają one również oporów przed wykonywaniem czynności, które w przyszłości mogą mieć ogromne znaczenie dla czyjegoś życia lub zdrowia.

Sabina Wencel

Powrót

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna