Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2  |  Technik ortopeda i technik masażysta zdobywają kolejne kwalifikacje

Technik ortopeda i technik masażysta zdobywają kolejne kwalifikacje

O tym, jak ważna jest anatomia topograficzna człowieka, nie musimy przekonywać naszych uczniów. Technicy ortopedzi i technicy masażyści w dniach od 10 do 12 listopada chętnie wzięli udział w kursie „Anatomia palpacyjna podstawą w pracy technika ortopedy i technika masażysty”.

Szkolenie poprowadził dyplomowany Osteopata, absolwent SCOM (Sutherland College of Osteopathic Medicine), wykładowca Polskiej Akademii Osteopatii Osteon. - Marci Fluder. Pan Marcin anatomii palpacyjnej uczył się pod okiem światowej sławy certyfikowanego wykładowcy anatomii Francisa Lafossa D.O. (wybitnego eksperta w dziedzinie anatomii palpacyjnej i sekcyjnej), a teraz przekazuje swoją wiedzę naszym uczniom. Jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni, że taki kurs odbył się w naszej szkole.

W zajęciach wzięło udział 24 szczęśliwców.

Uczniowie nabyli praktyczne i kliniczne umiejętności świadomej palpacji struktur anatomicznych ciała ludzkiego. Ta wiedza i umiejętności mają być bazą do dalszej nauki różnych metod i technik leczenia. Wszyscy uczestnicy dostali specjalnie przygotowany skrypt i płyty z nagraniem poszczególnych technik badania. Na zakończenie uczniowie otrzymali zaświadczenia i certyfikaty potwierdzające odbycie szkolenia.

Miejmy nadzieję że umięjętności zdobyte w trakcie kursu zaowocują w przyszłości w pracy zawodowej naszych uczniów.

Tekst: Anna Matyjasik

Zdjęcia: Anna Matyjasik, Sylwia Rölle

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna