Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2  |  Z wizytą na Politechnice Opolskiej

Z wizytą na Politechnice Opolskiej

W piątek 10.11.2017 grupa projektowa (uczniowie klasy III a  i IV a  - kierunek technik ortopeda)  wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych na Politechnice Opolskiej na Wydziale Mechanicznym.

 

Zajęcia, w których uczestniczyliśmy, zostały zorganizowane w ramach projektu "Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2”. W Laboratorium Automatyki i Inżynierii Odwrotnej mieliśmy możliwość praktycznego zapoznania się z systemami automatyki przemysłowej, zobaczyliśmy przykładowe stanowiska laboratoryjne odtwarzające linie produkcyjne wykorzystujące systemy wizyjne czy też sterowanie klimatyzatorem.

Następnie udaliśmy się na ciekawe zajęcia prowadzone przez dr inż. Krzysztofa Żaka do pracowni wyposażonej w skanery i drukarki 3D, gdzie wybrane przedmioty skanowano technologią przestrzennego światła strukturalnego. Na koniec uczniowie nabyli wiedzę w zakresie budowy, zasad konstruowania i eksploatacji nowoczesnego silnika spalinowego oraz działania podstawowych podzespołów. Podczas dwóch godzin spędzonych w Laboratorium Silników Spalinowych swoimi umiejętnościami technicznymi popisał się nasz Paweł Trojniak, a płeć piękną dzielnie reprezentowała Julka Rother. Brawa za odwagę!

Sylwia Rölle

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna