Logo Galeria BIP KOntakt
Button Button Button Button Button
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Internat - dom słuchacza

Internat - dom słuchacza

DOM SŁUCHACZA INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ

48 -200 Prudnik, ul. Chrobrego 29
tel. 077/436 2875


Internat jest placówką koedukacyjną, mieszkają tu dziewczęta i chłopcy.

Rekrutacja

O przyjęcie do internatu mogą ubiegać się uczniowie i słuchacze naszej szkoły. W wyjątkowych sytuacjach uczeń/słuchacz może zostać zwolniony z całości lub części opłaty za zakwaterowanie z powodu trudnej sytuacji materialnej.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ MŁODZIEŻ INNYCH SZKÓŁ!!!!!
 

Druk podania o przyjęcie do internatu: Pobierz: podanie_internat.pdf

ZAKWATEROWANIE

Internat przy Zespole Szkół Medycznych  im. Janusza Korczaka w Prudniku zapewnia swoim mieszkańcom:

 • świetną bazę lokalową: pokoje 2,3, osobowe
 • kuchnię ze sprzętem AGD,
 • stołówkę szkolną,
 • łazienki na każdym piętrze,
 • pokoje do indywidualnej nauki,
 • świetlicę z TV cyfrową,
 • komputer z dostępem do Internetu
 • WiFi
 • edukacyjne gry świetlicowe

 

DLA TURYSTY:   


WYNAJMUJEMY POMIESZCZENIA NA:

 • pobyt grup zorganizowanych i turystów indywidualnych,
 • kursy, szkolenia.


Zapraszamy do wypoczynku grupy zorganizowane w weekendy, ferie zimowe, wakacje, a także turystów w ciągu całego roku szkolnego.

 

Wydarzenia internackie

 

 

Z życia internatu

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Spotkanie integracyjne mieszkańców internatu

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Spotkanie wigilijne w internacie

We wtorek 20 grudnia w całym internacie dało się wyczuć świąteczne zapachy dochodzące z kuchni, a to znak, że mieszkańcy internatu przygotowywali swoją doroczną wigilię. W kuchni panowała krzątanina. W tych osobliwych pracach brali udział zarówno wychowawcy, jak i mieszkańcy. Stoły wigilijne -  pięknie nakryte -  zostały ustawione w świetlicy. Zgodnie z tradycją łamano się opłatkiem, składając życzenia świąteczno – noworoczne. Później była kolacja: barszczyk z uszkami, pierożki, owoce, słodkości i dobry humor, który łączył uczestników wieczerzy. Kolędy wprowadzały świąteczną atmosferę.

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Kiermasz Bożonarodzeniowy odbywa się w grudniu w dniu spotkań z rodzicami. Tak było i w tym roku. Ozdoby choinkowe i na świąteczny stół, kartki świąteczne, a także pierniczki znalazły się na pięknie przygotowanym kiermaszowym stole. Przyciągały uwagę rodziców, którzy chętnie nabywali te „cacka”. W czasie świąt będą one przypominały wielu rodzinom o naszej jedynej, niepowtarzalnej szkole i o „złotych rączkach” naszych mieszkańców – producentów.

 

Zajęcia kulinarne – pieczenie pierników

Boże Narodzenie bez pierników? Nigdy! Jak Polska długa i szeroka już od listopada dochodzą z polskich kuchni zapachy korzenne, aromat pieczonych pierników, które później trafią na świąteczne stoły. W naszym  internacie już wieloletnią tradycją stało się wypiekanie pierników, które trafiają na szkolny świąteczny kiermasz, a także na osładzają życie przyjaciołom szkoły. Nasze pierniczki zawsze świetnie smakują i atrakcyjnie wyglądają.

 

Andrzejki

Cóż  to by była za końcówka listopada bez wieczoru andrzejkowego. Przecież to nasza polska tradycja Mieszkańcy internatu zorganizowali wieczór wróżb i czarów. Każdy z biciem serc odczytywał swoją przyszłość – bliższą i dalszą. Smaczna kolacja i muzyka były dopełnieniem niezapomnianego wieczoru.

 

Spotkanie integracyjne

           Spotkanie integracyjne dla mieszkańców internatu miało miejsce w październiku, podczas jednego z dżdżystych wieczorów. Smaczna kolacja, dobra muzyka, taniec, zabawy  towarzyskie okazały się świetnym antidotum na jesienną chandrę. Mieszkańcy
i wychowawcy, a także dyrektor szkoły i kierownik szkolenia praktycznego świetnie się bawili, a cały internat rozbrzmiewał śmiechem i odgłosami wesołej zabawy. Mieszkańcom internatu zamarzyło się, aby takie imprezy odbywały się częściej… .

 


 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

 
 

Sezon grillowy rozpoczęty.

              Mieszkańcy internatu – korzystając z pięknej, wiosennej pogody – urządzili pierwsze w tym sezonie spotkanie grillowe. Uczcili tym samym urodziny marcowych jubilatów:  Łukasza, Aleksandry, Eweliny, Patrycji, Nikoli, Sandry.  Atmosfera była wspaniała, umilała ją muzyka. 
Kiełbaski grillował – jak zwykle po mistrzowsku – Marcel. Organizacją imprezy zajęli się Angelika z Piotrkiem. Będzie co wspominać !

Elżbieta Kurek

 

Święta tuż, tuż ... pora na świąteczny kiermasz

Internackie świąteczne pierniczki

Wieczór andrzejkowy w internacie

Spotkanie integracyjne - grill

 


ROK SZKOLNY 2014/2015

 

ANDRZEJKI

          Dnia 27 listopada 2014 w internacie odbyły się Andrzejki. Mieszkańcy przygotowali smakowity poczęstunek, a także wiele ciekawych wróżb . Wróżka Sandra przepowiadała przyszłość. 

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świąteczne wypieki w internacie

           Mieszkańcy internatu bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach kulinarnych.

Foto

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 SPOTKANIE OPŁATKOWE

         Przed  Świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami zorganizowali Spotkanie Opłatkowe, przygotowując tradycyjne potrawy wigilijne.  Był czas
na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, kolędowanie i rozmowy przy świątecznym stole. Wszystkim zebranym towarzyszyła rodzinna atmosfera.

Foto

 

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

URODZINY

     Tradycją naszego internatu jest obchodzenie urodzin mieszkańców. W  miesiącu styczniu świętowaliśmy urodziny Aleksandry, Szymona, Macieja i Martyny. Przewodniczący Samorządu internatu złożył życzenia solenizantom, obdarowując ich upominkami. Natomiast mieszkańcy internatu przygotowali pyszne ciasto oraz przekąski. Wszyscy stwierdzili, że bardzo miło spędzili razem czas w atmosferze wspólnej integracji.

Foto

Foto

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z życia internatu

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

„Wesoły internat”

Wiersz napisany przez mieszkankę internatu,  uczennicę kl. I Technikum 

Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Prudniku

        

Oto internat przy ulicy Chrobrego,

gdzie można upichcić coś smacznego.

Uczniowie w kuchni się krzątają,

do gotowania namawiają.

Przy stole do gry w piłkarzyki

można wywinąć niezłe triki.

Nikt się tu ze sobą nie kłóci,

każdy z chęcią po weekendzie wróci.

Pod trójką mamy dwóch apostołów – Piotra i Pawła,

brakuje nam tu Gawła.

W szóstce Szymon z Marcelem

uczą się z weselem.

W siódemeczce Sandra z Olą 

z anatomii Cię podszkolą.

W dziesiątce opiekunki dziecięce,

chyba trafiłeś w dobre ręce.

W pokoju wychowawców siedzi pani Ela,

która wszystkich rozwesela.

Jest też pani Chomentowska,

która jest po prostu boska.

Pani Czabaj nas odwiedzi,

razem z chłopakami matme śledzi.

Pani Ania z edukacji dla bezpieczeństwa

uczy nas tu człowieczeństwa.

Jest też pani Gacek,

która wszystkich miłuje –

dzięki niej w internacie porządek panuje.

 

Tekst: Kamila Zachwatowicz

 

 

 

URODZINY  SZYMONA

Nowy Rok 2014 przywitaliśmy jednocześnie obchodząc urodziny jednego z mieszkańców -  Szymona. W ramach niespodzianki upiekliśmy ciasto i przygotowaliśmy przyjęcie urodzinowe.
Solenizantowi życzymy spełnienia marzeń i dalszej wytrwałości w nauce.

Tekst: Aleksandra Janda

 

Foto

Urodziny Szymona -  zabawa szalona

Foto

Pyszne ciasto jemy
 i dobrze się z tym czujemy,
życiu słodkości dodajemy,
to nic, że utyjemy.
Szymona  urodziny świętujemy.

 

Spotkanie opłatkowe

Jak tradycja  nakazuje w wyjątkowy grudniowy wieczór zebraliśmy się wszyscy na spotkaniu opłatkowym. Nie obeszło się bez barszczu z uszkami, gorących życzeń i kolęd.
Nasza kolacja miała również świąteczny klimat co ta domowa. Rozdaliśmy sobie prezenty i miło spędziliśmy czas rozmawiając i jedząc.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Andrzejki

W listopadowy dzień spotkaliśmy się wszyscy, by obchodzić imieniny Andrzeja. Wieczór wróżb minął nam w ciepłym gronie, przy muzyce i magicznych zagadkach. Kto będzie w przyszłości bogaty, kto poświęci  się Bogu, a kto karierze? Odpowiedzi na takie pytania otrzymaliśmy w „Andrzejki”. Losowaliśmy imiona swoich drugich połówek, a punktem kulminacyjnym było lanie gorącego wosku przez dziurkę od klucza. Nie zapomnieliśmy także o wróżbie z butami. My już wiemy kto pierwszy z nas stanie u ołtarza! Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne przepowiednie.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

 

Urodziny Pawła i Kornelii

Miesiąc wrzesień rozpoczęliśmy internatowymi obchodami urodzin Pawła i Kornelii. W radosnej atmosferze spędziliśmy czas. Przy okazji uczyliśmy się piec ciasto oraz kruche ciasteczka, które później chętnie spałaszowaliśmy. Solenizantom życzymy szczęścia i powodzenia oraz czekamy na przyszłoroczną zabawę!

Foto

 

Odwiedzili nas uczniowie z klasy pierwszej technikum

Spotkanie integracyjne przebiegało bardzo sympatycznie. Po poczęstunku w świetlicy odbył się mecz w piłkarzyki.
Mamy nadzieję, że pierwszoklasistom spodobał się internat i zapraszamy ich do częstszych odwiedzin.

Foto

Foto

 

 

Grill integracyjny

Idąc za tradycją, jak co roku w internacie odbył się grill integracyjny. W wesołym gronie upiekliśmy kiełbaski, naszykowaliśmy sałatki i inne przysmaki. Miło, wręcz rodzinnie spędziliśmy czas.

Foto

Foto


 

Tekst: Aleksandra Janda – mieszkanka internatu


 

ROK SZKOLNY 2012/2013

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

13 września 2012 r. odbyło się spotkanie integracyjne, na którym przywitaliśmy dwie nowe koleżanki – Natalię i Ewelinę . Natomiast w związku z dwudziestymi urodzinami jednej ze stałych już mieszkanek – Gosi, postanowiliśmy zaprosić tego dnia również uczennice drugiej klasy Medycznego Studium Zawodowego, wydział opiekunki dziecięce, a także chłopaków solenizantki i mieszkanki internatu – Oli. Po tradycyjnym złożeniu życzeń i wręczeniu  prezentu wszyscy zasiedliśmy do kolacji  i obowiązkowego ciasta. Wieczór upłynął nam miło przy dźwiękach muzyki i okrzykach radości podczas gry w piłkarzyki.

WIECZÓR  ANDRZEJKOWY

Tradycyjnie z końcem listopada mieszkańcy internatu wraz  z wychowawcami i uczestnikami kursu zebrali się, aby w miłym towarzystwie i sympatycznej atmosferze świętować Andrzejki oraz pożegnać kursantki. I tak „bywalcy”  upiekli ciasto i przygotowali wieczór wróżb. Uśmiechy pojawiały się na wszystkich twarzach, gdy kolejno
dowiadywaliśmy się, co czeka nas w przyszłościi…

WIECZÓR WIGILIJNY

Mijająca połowa grudnia wszystkim przypomina o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia. My również przygotowaliśmy Wieczór Wigilijny. Oczywiście nie odbyło się bez  życzeń  i barszczu z uszkami.

KIERMASZ WIELKANOCNY

20 marca 2013 r. w naszej szkole miał miejsce Kiermasz Wielkanocny, przygotowany przez mieszkańców internatu i wychowawcę. Już wiele tygodni wcześniej rozpoczęły się prace nad ozdobami, kartkami, stroikami. Mieszkanka internatu Natalia wykonała z siana pięknego zająca, który natychmiast został wylicytowany przez jednego z rodziców. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Foto

 

URODZINY

16 kwietnia obchodziliśmy urodziny dwóch mieszkanek internatu – Natalii i Oli. Świętowaliśmy przy grillu i cieście w miłej atmosferze.

POŻEGNANIE ABSOLWENTA

Maturzyści kończą rok szkolny wcześniej niż my – uczniowie klas młodszych. W związku z tym 24 kwietnia pożegnaliśmy naszego mieszkańca Andrzeja. Wspominać będziemy go wszyscy bardzo miło. Spędził w naszym internacie długi okres czasu. Życzymy mu powodzenia w dalszym życiu.

.

                                                             Tekst: Aleksandra Janda – mieszkanka internatu

Wychowawca internatu: Elżbieta Kurek

 

Rok szkolny 2011/2012

 

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Grill Integracyjny

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbył się w internacie grill integracyjny. W tym dniu mieszkańcy internatu  gościli słuchaczy z klasy I Medycznego Studium Zawodowego – kierunek opiekunki dziecięce  wraz z opiekunem roku, panią D. Wypasek. Przygotowali gościom poczęstunek. Wspólnie były pieczone kiełbaski. Przy dźwiękach muzyki rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach. Wszyscy miło spędzili czas. Goście wyrazili chęć ponownego spotkania.

Foto

 

KONKURSU z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka odbył się w internacie konkurs. Chłopcy mieli do wykonania wiele zadań: jedzenie cytryny bez kwaśnej miny, rzuty do celu, zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku bez użycia rąk, przeniesienie jajka na łyżeczce na czas, nawlekanie igły, zabawy z ortografią.

Uczestników konkursu oceniały mieszkanki internatu. Komisja konkursowa dokonała oceny i podsumowania przebiegu konkursu, w wyniku czego ustalono:

 
I miejsce – Tobiasz Bańczyk
II miejsce – Andrzej Lorek

Chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe.MŁODZIEŻOWE PRAWYBORY PARLAMENTARNE

06.10. 2011 r. odbyły się w naszym internacie Młodzieżowe Prawybory Parlamentarne. Ich celem było zapoznanie uczniów z procedurami wyborczymi oraz pogłębienie wiedzy o startujących partiach politycznych. Wybory spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców internatu.

Foto

 

ANDRZEJKI

„Na Andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Tradycyjnie, jak co roku odbył się w internacie WIECZÓR ANDZRZEJKOWY. Mieszkańcy internatu wraz  z wychowawcą przygotowali wróżby andrzejkowe, m.in. lanie wosku, zabawę z butami, przekłuwanie serca z imionami, losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu oraz numerologię. Kiedy już każdy sprawdził swoją przyszłość, nastała pora na słodki poczęstunek, ciasto „Murzynek” upieczone przez mieszkańców internatu.  Wszyscy uczniowie uczestniczący w wieczorze czarów i magii byli bardzo zadowoleni z miłego spędzenia czasu.

Foto

 

MIKOŁAJKI

Jak nakazuje tradycja, w dniu 6 grudnia bliscy obdarowują się prezentami. W ten dzień w internacie zorganizowaliśmy Mikołajki. Mikołaj wręczał mieszkańcom internatu prezenty, chociaż, aby je otrzymać, każdy musiał wykonać zadanie. Było dużo śmiechu, radości i wesołej zabawy. Tego wyjątkowego dnia uczyliśmy się przyjmować prezenty z wdzięcznością, a także pamiętaliśmy, aby sprawić przyjemność bliskim.

 

KONKURS „DROGA DO WOLNOŚCI”

Z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI odbył się w internacie konkurs historyczny „DROGA DO WOLNOŚCI”. Celem jego było popularyzowanie i podnoszenie poziomu znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem okresu rozbiorów Polski.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Zgodnie z tradycją przed Świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy internatu wraz z wychowawcą wykonali ozdoby świąteczne, które zostały wystawione w Zespole Szkół im. J. Korczaka w Prudniku.

Foto

 

SPOTKANIE WIGILIJNE

Wierni tradycji przed Świętami Bożego Narodzenia w internacie organizujemy spotkanie wigilijne. Dzielimy się opłatkiem, składając sobie życzenia, przygotowujemy potrawy wigilijne, a także kolędujemy. Przy odświętnie przygotowanym stole rozmawiamy o tradycjach wigilijnych w naszych domach. Ten dzień przeżywamy w świątecznym nastroju.

Foto

 

POŻEGNANIE UCZESTNIKÓW KURSU SPRZEDAWCÓW

Z okazji zakończenia kursu sprzedawców mieszkańcy internatu wraz z jego uczestniczkami oraz wychowawcami przygotowali uroczystą kolację. W tym dniu świętowali 18 urodziny Dżesiki. Solenizantce zostały złożone życzenia, wręczono upominki, a także odśpiewano tradycyjne „sto lat”!

Foto

Do góry
ADRES SZKOŁY:
ul. Piastowska 26
48-200 PRUDNIK

tel./fax 77 436 27 84
e-mail: medprud@wp.pl
ADRES INTERNATU:
ul. Chrobrego 29
48-200 Prudnik

tel. 77 436 28 75
WebInspiracje Projekt i wykonanie serwisu
WebInspiracje
Agencja Interaktywna