Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


Zapraszamy na Festiwal Nauki

Publikacja: Wtorek, 14 marca 2017r.    Wejść 867

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność szkolna Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku serdecznie zapraszają do udziału w Festiwalu Nauki, który odbędzie się 30 marca (czwartek) w godzinach od 8:45 do 13:30. Podczas Festiwalu będą mieli Państwo okazję do uczestniczenia w ciekawych wykładach zgodnie z załączonym programem a także do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj artykuł
News

Podstępne WZW

Publikacja: Niedziela, 12 marca 2017r.    Wejść 1876

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) ? potocznie zwane żółtaczką wywołuje kilka rodzajów wirusa. Oznacza się je kolejnymi literami alfabetu: A, B, C, itd. Zakażenia spowodowane wirusem typu B i typu C są jednymi z najbardziej powszechnych. Corocznie z powodu powikłań tych zakażeń umiera na całym świecie blisko 300 000 osób. Podstępne - ponieważ bardzo długo nie daje charakterystycznych objawów, a kiedy już się pojawią - wątroba jest tak uszkodzona, że na skuteczne leczenie jest już najczęściej za późno. Co zatem robić, aby nie zachorować, a w przypadku zakażenia dać sobie szansę na wyleczenie? Badać się, szczepić, unikać ryzyka zachorowań.

Czytaj artykuł
News

Bez krwi nie ma życia

Publikacja: Wtorek, 7 marca 2017r.    Wejść 1632

Krew to cenna tkanka, która dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, zabiera z nich produkty przemiany materii, reguluje temperaturę ciała, walczy z drobnoustrojami. W organizmie dorosłego czlowieka znajduje się około 5-6 litrów krwi. Gdy zaczyna jej brakować, pojawiają się problemy zdrowotne. Na szczęście istnieje idea honorowego krwiodastwa, dzieki której można poprawić stan zdrowia, a nawet uratować czyjeś życie.

Czytaj artykuł
News

Gościliśmy w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku

Publikacja: Poniedziałek, 6 marca 2017r.    Wejść 1770

Czytaj artykuł
News

Kurs pierwszej pomocy PCK w naszej szkole

Publikacja: Poniedziałek, 27 lutego 2017r.    Wejść 1823

Ośmiu członków naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej odbyło 16-to godzinny, certyfikowany kurs pierwszej pomocy PCK, który przeprowadził dla nich pan Filip Bednarz - ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy PCK z Opola.

Czytaj artykuł

III Zjazd Absolwentów

Publikacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017r.    Wejść 1509

Uwaga Absolwenci! W związku z przypadającą w tym roku 60-tą rocznicą powstania naszej szkoły, planowany jest jesienią III Zjazd Absolwentów.

Czytaj artykuł
News

Chcemy sprawić radość seniorom

Publikacja: Niedziela, 5 lutego 2017r.    Wejść 1649

Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego mieszkańcy internatu Zespołu Szkół Medycznych odwiedzili Dom Jana Bożego w Prudniku by zaprezentować jego pensjonariuszom program artystyczny ? w tym jasełka.

Czytaj artykuł
News

Kolęda w Medyku

Publikacja: Poniedziałek, 30 stycznia 2017r.    Wejść 1554

Nasza szkoła to miejsce, w którym wszyscy staramy się żyć pięknymi dobrymi i chrzescijańskimi wartościami. Dlatego wszyscy chętnie odpowiedzieli na kolędowe odwiedziny ks. Szymona, nauczyciela religii.

Czytaj artykuł
News

Pozdrowienia z Berlina!

Publikacja: środa, 25 stycznia 2017r.    Wejść 1230

Od kilkunastu dni grupa słuchaczek II roku wydziału opiekunka dziecięca przebywa na praktykach zawodowych w Berlinie. Zamieszczamy przesłaną nam krótką relację.

Czytaj artykuł
News

UDZIAŁ JULII ROTHER W OPOLSKIM PRZEGLĄDZIE MUZYCZNYM

Publikacja: Niedziela, 22 stycznia 2017r.    Wejść 1785

JULIA ROTHER reprezentowała naszą szkołę na Opolskim Przeglądzie Muzycznym "Śpiewajmy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne". Celem przeglądu było m.in. wspólne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, popularyzacja śpiewania kolęd, propagowanie kultury muzycznej itp.

Czytaj artykuł
News

Teatr Profilaktyczno-Edukacyjny w naszej szkole

Publikacja: Niedziela, 22 stycznia 2017r.    Wejść 1430

We wtorek 17.01.2017r. gościliśmy w szkole aktorów z teatru MORALITET z Krakowa.

Czytaj artykuł
News

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Publikacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2017r.    Wejść 1964

,,Bezpiecznik szkolny - lekcja obowiązkowa" to projekt edukacyjny stworzony przez osoby, które uległy urazom kręgosłupa i poruszają się za pomocą wózków inwalidzkich. Teraz docierają do szkół i ostrzegają młodych ludzi przed bezmyślnością, która w ciągu paru sekund może zmienić ich życie na zawsze.

Czytaj artykuł