Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Rok Józefa Piłdudskiego

Publikacja: Poniedziałek, 27 marca 2017r.    Wejść 1339

Rok 2017 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem m.in. Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji 13. marca zostało zorganizowane spotkanie z nauczycielem historii i języka polskiego mgr. Piotrem Krzyżowskim, który przybliżył postać Naczelnika Państwa, znaną głównie z poważnych, historycznych opracowań.

Czytaj artykuł
News

Mamy IV miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Brzegu!

Publikacja: Sobota, 25 marca 2017r.    Wejść 1688

Tam, gdzie odbywają się zawody pierwszej pomocy, nie może zabraknąć ratowniczek z Medyka! Tym razem Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły zorganizowano w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu.

Czytaj artykuł
News

Znamię? Znam je - czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry

Publikacja: środa, 22 marca 2017r.    Wejść 1297

Czerniak to złośliwy nowotwór powstający najczęściej w obrębie zmian barwnikowych znajdujących się na naszej skórze. Może pojawić się także w okolicy nosa, ust i gałki ocznej. To nowotwór, który szybko daje przerzuty oraz trudno poddaje się leczeniu. Czasem wystarczą 3 miesiące, aby czerniak zaatakował cały organizm.

Czytaj artykuł
News

Dzień Zdrowej Przekąski

Publikacja: Wtorek, 21 marca 2017r.    Wejść 1366

W kalendarzu mamy już wiosnę. Natura budzi się do życia, a my postanowiliśmy zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Czytaj artykuł

Wyniki ewaluacji zewnetrznej

Publikacja: Czwartek, 16 marca 2017r.    Wejść 1441

Z przyjemnością informujemy naszych słuchaczy i wszystkich zainteresowanych, że poznaliśmy już wyniki przeprowadzonej w naszej szkole ewaluacji zewnętrznej.

Czytaj artykuł
News

Profilaktyka uzależnień w szkole podstawowej

Publikacja: środa, 15 marca 2017r.    Wejść 1304

"Alkohol, papierosy, narkotyki,dopalacze i inne substancje zagrażające zdrowiu i życiu"- to temat zajęć edukacyjnych, które przeprowadziliśmy dla uczniów pięciu klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku, na prośbę nauczycieli tamtejszej szkoły. Czy to jednak tematy odpowiednie dla tak młodej grupy wiekowej? Czy omawiane zagadnienia nie będą zbyt trudne lub poważne? Takie wątpliwości towarzyszyły nam podczas przygotowywania się do zajęć. Niestety, szybko okazało się, że niepotrzebnie - dzieci posiadają już sporą wiedzę na temat rodzajów substancji psychoaktywnych, a statystyki dotyczące korzystania z używek przez młodych ludzi są wręcz szokujące!

Czytaj artykuł

Zapraszamy na Festiwal Nauki

Publikacja: Wtorek, 14 marca 2017r.    Wejść 785

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność szkolna Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku serdecznie zapraszają do udziału w Festiwalu Nauki, który odbędzie się 30 marca (czwartek) w godzinach od 8:45 do 13:30. Podczas Festiwalu będą mieli Państwo okazję do uczestniczenia w ciekawych wykładach zgodnie z załączonym programem a także do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj artykuł
News

Podstępne WZW

Publikacja: Niedziela, 12 marca 2017r.    Wejść 1784

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW) ? potocznie zwane żółtaczką wywołuje kilka rodzajów wirusa. Oznacza się je kolejnymi literami alfabetu: A, B, C, itd. Zakażenia spowodowane wirusem typu B i typu C są jednymi z najbardziej powszechnych. Corocznie z powodu powikłań tych zakażeń umiera na całym świecie blisko 300 000 osób. Podstępne - ponieważ bardzo długo nie daje charakterystycznych objawów, a kiedy już się pojawią - wątroba jest tak uszkodzona, że na skuteczne leczenie jest już najczęściej za późno. Co zatem robić, aby nie zachorować, a w przypadku zakażenia dać sobie szansę na wyleczenie? Badać się, szczepić, unikać ryzyka zachorowań.

Czytaj artykuł
News

Bez krwi nie ma życia

Publikacja: Wtorek, 7 marca 2017r.    Wejść 1501

Krew to cenna tkanka, która dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, zabiera z nich produkty przemiany materii, reguluje temperaturę ciała, walczy z drobnoustrojami. W organizmie dorosłego czlowieka znajduje się około 5-6 litrów krwi. Gdy zaczyna jej brakować, pojawiają się problemy zdrowotne. Na szczęście istnieje idea honorowego krwiodastwa, dzieki której można poprawić stan zdrowia, a nawet uratować czyjeś życie.

Czytaj artykuł
News

Gościliśmy w Akademii Aktywnego Rodzica w Prudniku

Publikacja: Poniedziałek, 6 marca 2017r.    Wejść 1679

Czytaj artykuł
News

Kurs pierwszej pomocy PCK w naszej szkole

Publikacja: Poniedziałek, 27 lutego 2017r.    Wejść 1681

Ośmiu członków naszej Szkolnej Drużyny Ratowniczej odbyło 16-to godzinny, certyfikowany kurs pierwszej pomocy PCK, który przeprowadził dla nich pan Filip Bednarz - ratownik medyczny, instruktor pierwszej pomocy PCK z Opola.

Czytaj artykuł

III Zjazd Absolwentów

Publikacja: Poniedziałek, 6 lutego 2017r.    Wejść 1413

Uwaga Absolwenci! W związku z przypadającą w tym roku 60-tą rocznicą powstania naszej szkoły, planowany jest jesienią III Zjazd Absolwentów.

Czytaj artykuł