Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Warsztaty dla opiekunek dziecięcych z noszenia niemowąt w chustach

Publikacja: Wtorek, 22 listopada 2016r.    Wejść 1029

Niemowlęta uwielbiają być noszone i kołysane- zupełnie jakby instynktownie wyczuwały, że jest to bardzo ważny element dla ich prawidłowego rozwoju.Poczucie bliskości,kołysanie się w rytm kroków opiekuna,czucie bicia serca matki- tak bezpiecznego i kojącego, znanego jeszcze z życia płodowego - to ważne potrzeby, które można zaspokoić nosząc niemowlę. Jednym z wygodnych sposobów noszenia małych dzieci jest noszenie w chustach. Sposób znany od wieków, w bardzo wielu kulturach.

Czytaj artykuł
News

Etap szkolny XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Publikacja: Sobota, 19 listopada 2016r.    Wejść 2474

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj artykuł
News

Promujemy zdrowy styl życia wśród młodzieży gimnazjalnej

Publikacja: Czwartek, 17 listopada 2016r.    Wejść 1129

Kolejna już grupa gimnazjalistów została przez nas wyedukowana z zakresu zasad zdrowego odżywiania. Tym razem zaproszono nas do klasy drugiej Publicznego Gimnazjum nr 2 w Prudniku, aby w korelacji z wiadomościami na temat układu pokarmowego (zdobytymi wcześniej na lekcji biologii) wyjaśnić młodzieży zasady zdrowego odżywiania oraz zasygnalizować skutki zdrowotne wynikające z zaburzeń w odżywianiu.

Czytaj artykuł
News

Montaż słowno-muzyczny w 98 rocznicę odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI

Publikacja: Niedziela, 13 listopada 2016r.    Wejść 1035

"Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów..." - takie hasło przyświecało akademii z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Czytaj artykuł
News

Nasze futbolistki drugie w powiecie !

Publikacja: środa, 9 listopada 2016r.    Wejść 897

W rozegranych 9 listopada Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt drużyna Medyka zajęła wysokie drugie miejsce!

Czytaj artykuł
News

Wyjazd do kina Helios w Opolu na film pt. "Wołyń"

Publikacja: środa, 9 listopada 2016r.    Wejść 1067

Czterdziestu czterech uczniów naszego technikum obejrzało film Wojciecha Smarzowskiego pt. ?Wołyń?. To pierwsza ekranizacja poruszająca temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich, o których nie mówiono przez lata. Przypomina o tym rozpoczynający film cytat Jana Zaleskiego ? Kresowian zabito dwa razy, raz siekierami, drugi raz przez przemilczenie?.

Czytaj artykuł
News

Wycieczka opiekunek dziecięcych do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kędzierzynie-Koźlu

Publikacja: Wtorek, 8 listopada 2016r.    Wejść 1201

Uśmiechnięte bobasy, szczęśliwi rodzice. Takie powinno być dzieciństwo.Jednak nie każde dziecko i nie każdy rodzic ma tyle szczęścia, by beztrosko cieszyć się tym czasem. Gdy rodzi się dziecko niepełnosprawne - jego dzieciństwo to głównie płacz, ból i cierpienie, a rodzicielstwo staje się tak trudne, że nie sposób sobie z nim samemu poradzić. Niepokój, bezradność, brak akceptacji i nadziei na lepszą przyszłość - to częste odczucia rodziców, którym przyszło się zmierzyć z niepełnosprawnością swoich dzieci. Niejednokrotnie jedynym wyjściem w takich sytuacjach jest zapewnienie dziecku opieki instytucjonalnej z wykwalifikowaną kadrą medyczną.

Czytaj artykuł
News

Dzień Ortopedy

Publikacja: Wtorek, 1 listopada 2016r.    Wejść 1167

W poniedziałek 24 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty naukowe pt ?I Dzień Ortopedy?. Swoją obecnością zaszczyciły nas najlepsze w Polsce firmy zajmujące się sprzętem ortopedycznym i pomocniczym.

Czytaj artykuł
News

Ratownicy z Medyka zabezpieczają Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w Głogówku

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 1157

Nasi młodzi ratownicy na co dzień doskonalą umiejętności w sytuacjach pozorowanych. Jednak bywają również tam, gdzie istnieje realne zagrożenie wystąpieniem urazów i kontuzji. Takim miejscem jest np. stadion lub boisko sportowe.

Czytaj artykuł
News

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 1000

Rak piersi - to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka piersi, jest zbyt późne wykrycie choroby, najczęściej wtedy, gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Czytaj artykuł
News

Zdobywamy Biskupią Kopę

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 1067

Jesień wybuchła z całych sił ... Jesienią góry są najpiękniejsze. Środa 19 października była dniem idealnym na wznoszenie się nad poziomy (także morza). Uczniowie naszego technikum oraz słuchaczki wydziału Opiekunka Dziecięca postanowili sobie za cel zdobycie Biskupiej Kopy - najwyższego szczytu Opolszczyzny.

Czytaj artykuł
News

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 1694

14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły.

Czytaj artykuł