Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Dzień Ortopedy

Publikacja: Wtorek, 1 listopada 2016r.    Wejść 1035

W poniedziałek 24 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty naukowe pt ?I Dzień Ortopedy?. Swoją obecnością zaszczyciły nas najlepsze w Polsce firmy zajmujące się sprzętem ortopedycznym i pomocniczym.

Czytaj artykuł
News

Ratownicy z Medyka zabezpieczają Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w Głogówku

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 1016

Nasi młodzi ratownicy na co dzień doskonalą umiejętności w sytuacjach pozorowanych. Jednak bywają również tam, gdzie istnieje realne zagrożenie wystąpieniem urazów i kontuzji. Takim miejscem jest np. stadion lub boisko sportowe.

Czytaj artykuł
News

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 872

Rak piersi - to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka piersi, jest zbyt późne wykrycie choroby, najczęściej wtedy, gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Czytaj artykuł
News

Zdobywamy Biskupią Kopę

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 944

Jesień wybuchła z całych sił ... Jesienią góry są najpiękniejsze. Środa 19 października była dniem idealnym na wznoszenie się nad poziomy (także morza). Uczniowie naszego technikum oraz słuchaczki wydziału Opiekunka Dziecięca postanowili sobie za cel zdobycie Biskupiej Kopy - najwyższego szczytu Opolszczyzny.

Czytaj artykuł
News

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 1503

14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły.

Czytaj artykuł
News

Wspólnie z PCK walczymy z głodem, niedożywieniem i ubóstwem

Publikacja: Wtorek, 18 października 2016r.    Wejść 1268

16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności, a 17- Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Oddziały PCK w całej Polsce prowadzą Kampanię Walki z Głodem, w ramach której wspierają dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących, stwarzają dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie pozwalają na uniknięcie pokoleniowej biedy.

Czytaj artykuł
News

Masażyści uczą opiekunki dziecięce masażu Shantalla

Publikacja: środa, 12 października 2016r.    Wejść 1045

W Zespole Szkół Medycznych kształcimy w wielu zawodach. A ponieważ prawie wszystkie są zawodami medycznymi, pomyśleliśmy, że uczniowie i słuchacze różnych wydziałów mogą korelować i uzupełniać swoją wiedzę, ucząc się nawzajem oraz przekazując sobie różne umiejętności. Taka niecodzienna lekcja odbyła się w pracowni masażu.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia z ratownikiem medycznym

Publikacja: Poniedziałek, 10 października 2016r.    Wejść 1270

Podczas poniedziałkowych zajęć pozalekcyjnych z pierwszej pomocy odwiedził nas pan Czesław Jagielnicki - strażak i ratownik medyczny.

Czytaj artykuł
News

Sport i aktywność - razem bez barier

Publikacja: Poniedziałek, 10 października 2016r.    Wejść 983

W dniach 25-30.09.2016 r. odbyło się kolejne już międzynarodowe spotkanie młodzieży z niepełnosprawnością z Polski, Niemiec i Węgier, pod nazwą "Sport i aktywność ? razem bez barier". Wymiana młodzieży to kontynuacja projektu, który rozpoczął się w ubiegłym roku w Nadrenii ? Palatynacie.

Czytaj artykuł
News

Lekcja pielęgnowania dziecka z położną

Publikacja: Niedziela, 9 października 2016r.    Wejść 754

Opiekunki dziecięce zajmują się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi w wieku od 0 do4 lat. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz zaspokajanie ich potrzeb bio-psycho-społecznych. Zanim jednak rodzice powierzą ich opiece swoje maleństwa, słuchaczki przez wiele godzin doskonalą swoje umiejętności w szkolnej pracowni nauki zawodu.

Czytaj artykuł
News

Klasa IVa na X Opolskim Salonie Maturzystów

Publikacja: Wtorek, 4 października 2016r.    Wejść 661

Nieco ponad 200 dni dzieli tegorocznych maturzystów od majowego egzaminu dojrzałości. Po dwuletniej przerwie (brak klas maturalnych) delegacja z naszej szkoły - kl. IV a technikum ortopedycznego odwiedziła zorganizowany po raz dziesiąty przez "Perspektywy" OPOLSKI SALON MATURZYSTÓW. Miał on miejsce - jak zawsze - w gościnnych murach Politechniki Opolskiej 30 września 2016 roku.

Czytaj artykuł
News

Edukujemy pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku

Publikacja: Piątek, 30 września 2016r.    Wejść 870

Karmienie dziecka - jakie to proste, właściwie instynktowne - pomyśli niejeden z nas. Jednak nie jest to łatwe w przypadku dzieci z porażeniami, u których występują zaburzenia w napięciu mięśni twarzy, podniebienia i języka, co powoduje poważne zaburzenia w przyjmowaniu pokarmów. Dodatkowo dochodzi częsty w takich przypadkach problem zakrztuszeń, a wtedy tylko szybka i właściwa reakcja opiekunów daje dziecku szansę na przeżycie.

Czytaj artykuł