Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Aktualności


News

Wyjazd do kina Helios w Opolu na film pt. "Wołyń"

Publikacja: środa, 9 listopada 2016r.    Wejść 862

Czterdziestu czterech uczniów naszego technikum obejrzało film Wojciecha Smarzowskiego pt. ?Wołyń?. To pierwsza ekranizacja poruszająca temat tragicznych wydarzeń na Kresach Wschodnich, o których nie mówiono przez lata. Przypomina o tym rozpoczynający film cytat Jana Zaleskiego ? Kresowian zabito dwa razy, raz siekierami, drugi raz przez przemilczenie?.

Czytaj artykuł
News

Wycieczka opiekunek dziecięcych do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kędzierzynie-Koźlu

Publikacja: Wtorek, 8 listopada 2016r.    Wejść 981

Uśmiechnięte bobasy, szczęśliwi rodzice. Takie powinno być dzieciństwo.Jednak nie każde dziecko i nie każdy rodzic ma tyle szczęścia, by beztrosko cieszyć się tym czasem. Gdy rodzi się dziecko niepełnosprawne - jego dzieciństwo to głównie płacz, ból i cierpienie, a rodzicielstwo staje się tak trudne, że nie sposób sobie z nim samemu poradzić. Niepokój, bezradność, brak akceptacji i nadziei na lepszą przyszłość - to częste odczucia rodziców, którym przyszło się zmierzyć z niepełnosprawnością swoich dzieci. Niejednokrotnie jedynym wyjściem w takich sytuacjach jest zapewnienie dziecku opieki instytucjonalnej z wykwalifikowaną kadrą medyczną.

Czytaj artykuł
News

Dzień Ortopedy

Publikacja: Wtorek, 1 listopada 2016r.    Wejść 931

W poniedziałek 24 października 2016 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty naukowe pt ?I Dzień Ortopedy?. Swoją obecnością zaszczyciły nas najlepsze w Polsce firmy zajmujące się sprzętem ortopedycznym i pomocniczym.

Czytaj artykuł
News

Ratownicy z Medyka zabezpieczają Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorek Starszych w Głogówku

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 904

Nasi młodzi ratownicy na co dzień doskonalą umiejętności w sytuacjach pozorowanych. Jednak bywają również tam, gdzie istnieje realne zagrożenie wystąpieniem urazów i kontuzji. Takim miejscem jest np. stadion lub boisko sportowe.

Czytaj artykuł
News

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM PIERSI

Publikacja: środa, 26 października 2016r.    Wejść 787

Rak piersi - to nowotwór złośliwy powstający z komórek gruczołu piersiowego, który rozwija się miejscowo w piersi oraz daje przerzuty do węzłów chłonnych i narządów wewnętrznych. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka piersi, jest zbyt późne wykrycie choroby, najczęściej wtedy, gdy jest ona już w zaawansowanym stadium.

Czytaj artykuł
News

Zdobywamy Biskupią Kopę

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 841

Jesień wybuchła z całych sił ... Jesienią góry są najpiękniejsze. Środa 19 października była dniem idealnym na wznoszenie się nad poziomy (także morza). Uczniowie naszego technikum oraz słuchaczki wydziału Opiekunka Dziecięca postanowili sobie za cel zdobycie Biskupiej Kopy - najwyższego szczytu Opolszczyzny.

Czytaj artykuł
News

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Publikacja: Czwartek, 20 października 2016r.    Wejść 1235

14 października jest w placówkach oświatowych w Polsce dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, obchodzimy bowiem Dzień Nauczyciela a właściwie - Dzień Edukacji Narodowej. To doroczne święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty - słowem Święto Szkoły.

Czytaj artykuł
News

Wspólnie z PCK walczymy z głodem, niedożywieniem i ubóstwem

Publikacja: Wtorek, 18 października 2016r.    Wejść 1182

16 października obchodzimy Światowy Dzień Żywności, a 17- Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Oddziały PCK w całej Polsce prowadzą Kampanię Walki z Głodem, w ramach której wspierają dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących, stwarzają dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie pozwalają na uniknięcie pokoleniowej biedy.

Czytaj artykuł
News

Masażyści uczą opiekunki dziecięce masażu Shantalla

Publikacja: środa, 12 października 2016r.    Wejść 952

W Zespole Szkół Medycznych kształcimy w wielu zawodach. A ponieważ prawie wszystkie są zawodami medycznymi, pomyśleliśmy, że uczniowie i słuchacze różnych wydziałów mogą korelować i uzupełniać swoją wiedzę, ucząc się nawzajem oraz przekazując sobie różne umiejętności. Taka niecodzienna lekcja odbyła się w pracowni masażu.

Czytaj artykuł
News

Zajęcia z ratownikiem medycznym

Publikacja: Poniedziałek, 10 października 2016r.    Wejść 1161

Podczas poniedziałkowych zajęć pozalekcyjnych z pierwszej pomocy odwiedził nas pan Czesław Jagielnicki - strażak i ratownik medyczny.

Czytaj artykuł
News

Sport i aktywność - razem bez barier

Publikacja: Poniedziałek, 10 października 2016r.    Wejść 894

W dniach 25-30.09.2016 r. odbyło się kolejne już międzynarodowe spotkanie młodzieży z niepełnosprawnością z Polski, Niemiec i Węgier, pod nazwą "Sport i aktywność ? razem bez barier". Wymiana młodzieży to kontynuacja projektu, który rozpoczął się w ubiegłym roku w Nadrenii ? Palatynacie.

Czytaj artykuł
News

Lekcja pielęgnowania dziecka z położną

Publikacja: Niedziela, 9 października 2016r.    Wejść 675

Opiekunki dziecięce zajmują się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi w wieku od 0 do4 lat. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz zaspokajanie ich potrzeb bio-psycho-społecznych. Zanim jednak rodzice powierzą ich opiece swoje maleństwa, słuchaczki przez wiele godzin doskonalą swoje umiejętności w szkolnej pracowni nauki zawodu.

Czytaj artykuł