Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Światowy Dzień Walki z Depresją

Dnia 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją i tak jak co roku nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu i o edukacji prozdrowotnej w tym temacie.

W związku z tym, zorganizowano w Medyku  „Tydzień z depresją”, w trakcie którego poruszane są tematy związane z depresją nastoletnią, często nie rozpoznawalną, gdyż problem związany jest z tym, że nastolatki inaczej reagują niż osoby dorosłe.

Poprzez tą akcję chcemy zwiększyć czujność młodzieży w stosunku do samych siebie ale także i do kolegów, koleżanek!!!

Depresja może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Jeśli jest ich jednak coraz więcej może to być objaw choroby, który wymaga pomocy specjalisty.

W ramach tygodnia z depresją odbywają się:

1. Prezentacja podczas której omawiany jest problem depresji, jej objawy, przyczyny, oraz depresja jako zaburzenie psychiczne i choroba społeczna.

Prezentacja_depresja.pptx

2. Projekcja filmu „Znikające dzieci – nastoletnia depresja” , który został przygotowany w ramach kampanii społecznej „forum przeciw depresji”.

 

3. Zapoznanie i przekazanie młodzieży poradnika „Nastoletnia depresja – poradnik dla młodzieży”, który opracowany został również w ramach kampanii „forum przeciw depresji”

nastoletnia-depresja-poradnik-dla-mlodziezy.pdf

4. Depresja – quiz międzyklasowy.

Całą akcję zakończymy poruszeniem tematu depresji w sporcie i posłuchaniem poruszającego wywiadu wybitnego polskiego lekkoatlety Marka Plawgo, który zmagał się z depresją i jednocześnie stał się ambasadorem kampanii „ Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”.

 

Pamietajmy!

Depresja jest powszechnym zaburzeniem psychicznym, z czego 15% chorujących na nią popełnia samobójstwa a nawet do 60% ma myśli samobójcze. Badania mówią, że  codziennie z powodu depresji umiera 3800 osób, co 40s ktoś odbiera sobie życie.

 

BĄDŹ CZUJNY, REAGUJ, NIE DAJ SIĘ!

Patrycja Kleszno


Powrót do listy aktualności