Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

„Szkoła pamięta” 2020

Początek listopada jest dla Polaków niezwykłym czasem. Odwiedzając nekropolie wspominamy naszych zmarłych. Rok 2020 okazał się być inny niż wszystkie. W tym czasie, Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do włączenia się do akcji „Szkoła pamięta”.

 

Obraz:

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Tegoroczna akcja, ze względu na obostrzenia związane z epidemią koncentrowała się na działaniach multimedialnych. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, postacie i miejsca pamięci, które wiążą się z dziejami Polski i historią lokalną .

Udział w tego typu przedsięwzięciach jest wyrazem szacunku i żywej pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu i społeczności. Stanowi również niezbędny element edukacji patriotycznej młodego pokolenia Polaków.

Anna Hadzicka


Powrót do listy aktualności