Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Nawiązaliśmy współpracę z Głuchołaską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą

Nasza Szkolna Drużyna Ratownicza ciągle się rozwija, przybywa nowych członków, zdobywamy kolejne doświadczenia oraz poszukujemy możliwości współpracy. Ostatnio nawiązaliśmy kontakt z Głuchołaską Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą.

Członkowie naszej drużyny wzięli udział w interesującym spotkaniu z dowódcą grupy, panem Tomaszem Śmietanką, oraz jednym z młodych ratowników - Danielem.
Podczas spotkania zapoznali się z ideą działania Grup Poszukiwawczo–Ratowniczych, które wspierają Policję w prowadzeniu poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym (lasy, łąki, obszary trudnodostępne). Grupy te składają się z wyszkolonych ratowników – ochotników, którzy w trakcie akcji poszukiwawczych zwykle są wspierani pracą psów ratowniczych. Nasi młodzi ratownicy otrzymali również informacje na temat szkolenia planistów, dowódców, nawigatorów i przewodników, a także mieli możliwość zapoznania się ze specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym podczas akcji poszukiwawczych.
Ratownictwo to pasja, która wymaga wiedzy, współpracy, chęci i ludzkich dłoni. Bez względu na to w jaki sposób to robimy, wszyscy mamy wspólny cel: ratować zdrowie i życie ludzkie. Aby doskonalić swoje umiejętności umówiliśmy się na wspólny trening w terenie.

 


Powrót do listy aktualności