Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

W poniedziałkowe przedpołudnie, 14 października br. świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel z udziałem społeczności szkolnej: pedagogów, pracowników administracyjnych szkoły, przewodniczącej Rady Rodziców oraz uczniów i słuchaczy odbył się w auli.

W części oficjalnej imprezy głos zabrała Pani Dyrektor Adrianna Benroth, która mówiła m.in. o zawodzie nauczyciela, jego szczególnej roli w społeczeństwie. Podziękowała pedagogom za ich trud i poświęcenie oraz złożyła  życzenia  wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości i sukcesów w dalszej pracy w tym specyficznym zawodzie. Niektórzy nauczyciele i pracownicy administracyjni otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Uczestnicy uroczystości nagrodzili ich gromkimi brawami.

Następnie głos zabrali przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Marcin Piechocki  oraz przewodniczący Samorządu Internatu - Kacper Kaczanek, którzy złożyli  pedagogom piękne życzenia.

Nowa przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Szczygieł - także przekazała pedagogom świąteczne życzenia i serdeczności.

Po części oficjalnej kl. II O wydziału opiekunek dziecięcych zaprezentowała krótki program artystyczny - słowno - muzyczny  zadedykowany nauczycielom, którego motywem przewodnim była nauczycielska profesja. W jego  końcowej części nie mogło zabraknąć wzruszających życzeń i podziękowań składanych pedagogom.

Zgodnie ze szkolną tradycją, po części artystycznej nastąpiła krótka przerwa a po niej posiedzenie Rady Pedagogicznej z udziałem młodzieży. Omawiano na niej ważne dla funkcjonowania szkoły dokumenty, przedstawiono plan pracy szkoły na bieżący rok a następnie  plany pracy działających na terenie szkoły klubów, kół zainteresowań itp.

Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców, która mówiła o pracy tego jakże ważnego dla szkoły organu.

Wszyscy rozstali się w radosnym nastroju, by dalszą część tego świątecznego dnia świętować poza szkołą.

Resztę o szkolnym świętowaniu niech dopowie galeria zdjęć z tej uroczystości.

K. Sikora


Powrót do listy aktualności