Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Praktyki zawodowe - przyjemne z pożytecznym

Wraz z rozpoczęciem drugiego semestru słuchaczki kierunku terapeuta zajęciowy oprócz zajęć w szkole rozpoczęły praktyki zawodowe w prudnickich ośrodkach, gdzie terapia zajęciowa jest prowadzona na co dzień. Są to: Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Świętego Jana Bożego, Dom Pomocy Społecznej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Zajęcia te pozwalają im zdobyć doświadczenie praktyczne i skonfrontować wiedzę teoretyczną z rzeczywistą pracą terapeuty zajęciowego. Nasze słuchaczki w trakcie tych zajęć mają okazję przekonać się, że praca z osobami niepełnosprawnymi i starszymi wymaga wiele empatii i ciągłego dokształcania.

Zajęcia prowadzone przez adeptki tego zawodu dla mieszkańców i wychowanków tych ośrodków są wspaniałą okazją do większej aktywności, miłego spędzania czasu i zawarcia nowych znajomości. 

W  Domu Pomocy Społecznej w Prudniku w ramach dotychczasowych zajęć odbył się wieczorek zapoznawczy, mini turniej chińczyka i gimnastyka mózgu. Obie strony są zadowolone ze współpracy, a będzie ona trwała do samych wakacji, więc będzie się działo...   

Małgorzata Nakonieczna


Powrót do listy aktualności