Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. I medyk.

  • Zadzwoń do nas

    77 436 27 84
  • ul. Piastowska 26

    48-200 Prudnik

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy go Potyczkami Językowymi „Nasza Ojczyzna – Polszczyzna”. Wzorem lat ubiegłych - przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycielki: języka polskiego i biblioteki.

Zabawa językowa została poprzedzona krótkim rysem historycznym naszego języka ze szczególnym uwzględnieniem okresów najtrudniejszych dla niego, np. wiek XVII czy zabory. Była też aluzja do współczesności  - pokazująca  obecną kondycję naszego ojczystego języka. Niestety, nie napawa ona  optymizmem…

 W roku jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  taka tematyka  wpisuje się w jubileuszowe obchody i z pewnością do niej wrócimy.

W Potyczkach  Językowych  wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszego technikum. Każdą klasę reprezentowało po trzech zawodników. Odpowiadali oni na konkursowe pytania z różnych działów gramatyki. Musieli się wykazać   znajomością  ortografii a także polskich przysłów. W skład jury wchodziły Panie: Krystyna Krzyżowska i Anna Grembowska   oraz uczennica lasy IV a Julia Rother.

 WYNIKI KONKURSU „NASZA OJCZYZNA – POLSZCZYZNA” PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ  NASTĘPUJĄCO:

Maksymalną ilość punktów 7 (wszystkie odpowiedzi poprawne) zdobyli  - podajemy w porządku alfabetycznym:

IWASZKIEWICZ  EWA – KL. IV A

SZCZOTKA MICHAŁ – KL. I A

WINKLER KLAUDIA – KL. IV A

Zespołowo zwyciężyła reprezentacja  klasy  IV a w składzie:

Ewa Iwaszkiewicz

Aleksandra Sikorska

Klaudia Winkler

Gratulujemy  laureatom!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom językowej zabawy a także  publiczności, która bardzo  wspierała swoich reprezentantów..

Krystyna Sikora

Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności